Kategórie

Výrobcovia / značky

Riadiaca jednotka - FIBARO Home Center 3 (FGHC3-001)

FIB_FGHC3-001-715

nové (nepoužité)

Najpokročilejšia riadiaca jednotka pre inteligentnú domácnosť na trhu.

 • Podpora Z-Wave Plus, Zigbee, Bluetooth LE, WiFi (2.4 aj 5 GHz), 433 MHz, 868 MHz, podpora integrácie s Nice zariadeniami
 • 1.3x rýchlejší procesor, 2x viac RAM, 50% lepší dosah ako Home Center 2
 • Profily domu, automatizačné scény, alarm panel, diaľkové ovládanie a iné funkcie
 • Hlasové ovládanie cez Android Auto a CarPlay

Viac detailov

Časovo obmedzená ponuka:

543,20 € s DPH

679,00 € s DPH


452,67 € bez DPH
5 ks
na sklade

- +

 
Detaily

Upozornenie 1 (4.2.2020):

Zariadenie v súčasnosti podporuje protokoly Z-Wave Plus, WiFi/LAN.

Upozornenie 2 (4.2.2020):

Protokoly Zigbee, Bluetooth LE, 433MHz a 868MHz momentálne nie sú plne softvérovo implementované, tým pádom nie je možné pridávať zariadenia pracujúce s týmito protokolmi. Hárdvérové čipy jednotlivých komunikačných protokolov sa fyzicky v zariadení nachádzajú.

Upozornenie 3 (18.5.2020):

Migrácia z riadiacej jednotky Home Center 2 alebo Home Center Lite na jednotku Home Center 3 zatiaľ je možná  a prenesú sa nasledovné dáta:

- Sekcie, miestnosti, ikony.

- Prenesú sa všetky Z-Wave zariadenia, ich konfigurácia a ikony, priradenie miestnosti, asociácie/pridruženia a parametre.

- Všetky kamery (nie tie čo boli vytvorené pluginom).

- Ak máte termostaty, budú očakávať rekonfiguráciu (musíte počkať na wakeup interval alebo ich prebudiť ak sú batériové).

Upozornenie 4 (4.2.2020):

LUA scény v HC3 majú odlišnú syntax oproti HC2, preto sa nedajú kopírovať bez potreby dodatočnej úpravy.

Virtuálne zariadenia z HC2/HCL sa nedajú preniesť/importovať do HC3 nakoľko HC3 prinieslo tzv. QuickApps (Rýchle aplikácie).

Upozornenie 5 (4.2.2020):

Zariadenie momentálne nepodporuje autorizované S2 zabezpečenie Z-Wave Plus.

Upozornenie 6 (31.7.2020):

Dostupný Slovenský Jazyk, preklad dokončený.

Detailné informácie nájdete na stránkach výrobcu. Kompletné produktové manuály nájdete na https://manuals.fibaro.com/

Home Center 3 - najprokročilejšia inteligentná riadiaca jednotka na trhu

Riadiaca jednotka je kľúčový element inteligentného systému. Riadiaca jednotka je jadro automatizačného systému, ktoré zabezpečuje, že všetky zariadenia pracujú tak ako potrebujeme aby pracovali. Nová FIBARO riadiaca jednotka je najvýkonnejšie zariadenie na trhu. Je omnoho rýchlejšia, bezpečnejšia a komplexnejšia ako predchádzajúca verzia. Odteraz podporuje nielen Z-Wave protokol, ale aj protokoly Nice, ZigBee a Wi-Fi. Výkon Home Center 3 pochádza z efektívnych a vysoko kvalitných komponentov, vďaka ktorým bude riadiaca jednotka roky dosahovať špičkové výkony. Tento prístup umožňuje výrobnému závodu FIBARO vyrábať a vyvíjať hardvér v súlade s filozofiou minimalizácie uhlíkovej stopy.

home center 3

Jedna krabička na všetko

Home Center 3 funguje ako riadiace centrum, ktoré prevádzkuje zariadenia FIBARO v kombinácii s hardvérom založeným na protokole Z-Wave alebo dokonca 100 zariadení Nice. Ak to Vám nestačia Z-Wave a Nice zariadenia, Home Center 3 je tiež pripravený na ZigBee, takže používatelia môžu štandardne integrovať hardvér pomocou tohto protokolu. Výkonné komponenty a čipy sú navrhnuté tak, aby mohli dostávať aktualizácie softvéru, ktoré sprístupnia nové funkcie. Ethernetový port a Wi-Fi poskytli riadiacej jednotky rozmanitosť sieťových pripojení a širší dosah ako kedykoľvek predtým, takže ju možno umiestniť kdekoľvek v dome. Od tejto chvíle hovoríme o najpokročilejšej bráne inteligentných domov na trhu, ktorá je pripravená na ďalší vývoj funkcií. Home Center 3 je bodom obratu pre celé inteligentné domáce prostredie.

home center 3

Bohatý interiér nestačí

Vďaka úplnému povedomiu o trhu sa brána Home Center 3 zmenila na absolútne najlepší estetický zážitok. Opäť to nie je len o vzhľade, ale aj o pocite. Elegantný tvar Home Center 3 je výsledkom výberu farieb, harmonickej hry čiernej a medenej. Vonkajší kryt je jemný na dotyk ale nezanecháva odtlačky prstov na povrchu. Subtílny dizajn umožňuje zariadeniu stáť doslova kdekoľvek, pretože nebude rušiť okolie. To znamená, že riadiaca jednotka môže stáť vedľa iného zariadenia a prispôsobiť sa súčasnému dizajnu interiéru.

home center 3

10 rokov skúseností z inteligentnej automatizácie domácnosti

Vývoj nových zariadení znamená pre spoločnosť FIBARO veľa - používateľské skúsenosti nám umožňujú poskytovať funkcie, ktoré zákazníci v dnešnej dobe skutočne požadujú. V poslednej dobe bola riadiaca jednotka vyvinutá v súlade s 10-ročnými skúsenosťami na trhu vrátane návrhov tzv. power users (skúsených používateľov), inštalatérov a developerov z celého sveta. Výsledky sú jasné, riadiaca jednotka má teraz vstavané antény optimálne nakonfigurované na rozšírenie dosahu, nevyžaduje káblové pripojenie k routeru - Wi-Fi umožňuje oveľa ľahšie pripojenie, intuitívny sprievodca nastavením systému uľahčuje začiatočné kroky inteligentného domu pre používatela, vývojový proces pre inštalatérov, je nastavený tak, aby umožňoval viac mimoriadne užitočných funkcií. Rovnako ako každé jedno zariadenie FIBARO, aj úplne nové Home Center 3 musí zvládnuť intenzívny vývoj, neustály pokrok a rastúce požiadavky elektroniky a používateľov. Vďaka tomu je dlhodobou riadiacou jednotkou, ktorá bude riešiť veľkú väčšinu zmien v priemysle. Myšlienkou je znížiť problémy zákazníkov a znížiť uhlíkovú stopu na minimum. Rovnako ako mnoho inteligentných zariadení uvádzaných na trh renomovanými výrobcami, aj FIBARO bude podporovať používateľov Home Center 3 štandardizovanými aktualizáciami, ktoré prinesú relevantnosť a kompatibilitu novým integráciám zavedeným do systému a odstránia zlyhania vyskytujúce sa v zariadeniach s nízkou kvalitou, ako aj starnutie hardvéru, po ktorom nasleduje výmena zariadenia.

home center 3

Bezpečnosť a stabilita

Bezpečnosť a stabilita inteligentného domu bola pre spoločnosť FIBARO vždy hlavným záujmom. Preto spoločnosť začala spoluprácu so svetovými bezpečnostnými lídrami, ako je Kaspersky, s cieľom poskytnúť prvotriednu ochranu pred rastúcimi hackerskými aktivitami zameranými na inteligentné domácnosti. Šifrovaný prenos údajov je prvým prostriedkom ochrany miestneho aj externého pripojenia. Použitím primeraných a vysokokvalitných komponentov môže zariadenie pracovať lokálne bez prístupu k internetu a cloudu a poskytovať kľúčové funkcie doma. Z tohto dôvodu nehrozí riziko deaktivácie poplachového systému v prípade, že pripojenie na internet nie je funkčné len preto, že poskytovateľ vykonáva údržbárske práce. Bezpečnosť pochádza zo zálohovania systému v zariadení a cloudu, daemon-a, ktorý monitoruje zdravie systému a štvorjadrového procesora a 2 GB pamäte. Táto inteligentná domáca riadiaca jednotka je výrazne rýchlejšia a pri porovnaní s inými zariadeniami na trhu vykonáva viac úloh súčasne. Počas celého procesu vývoja bola hlavným cieľom dokonalá synergia hardvéru a softvéru. Rozsiahle skúšky komponentov a vysokovýkonný softvér nám umožňujú dosahovať bezprecedentné výsledky rýchlosti pri zachovaní stability a predvídateľnosti systému.

Home Center 3 získalo certifikát VDE, nezávislú výskumnú jednotku zaručujúcu elektrickú bezpečnosť: certifikát CB a typovú skúšku EÚ Certificate.

home center 3

Pre začiatočníkov a odborníkov

Riadiaca jednotka poskytuje intuitívny proces nastavenia, ktorý používateľa vedie krok za krokom inštaláciou systému. Sprievodca inštaláciou obsahuje základné parametre automatizácie a sadu vynaliezavých funkcií, ktoré riešia najrôznejšie potreby používateľov (scenáre automatizácie). Toto je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť inteligentnú domácu automatizáciu FIBARO. Skúsenejší používatelia a odborníci ocenia stovky kľúčových funkcií, ktoré pomohli vytvoriť zdieľaním svojich vlastných skúseností s odborníkmi FIBARO, vrátane možnosti prispôsobenia automatizácie pomocou nástrojov, ako sú blokové scény, LUA event-y alebo Quick Apps (rýchle aplikácie). Iba obloha je limitom, keď máme také široké možnosti v rámci jedného kompletného inteligentného domáceho systému.

home center 3

Jedinečný prístup ku kvalite

Pri navrhovaní Home Center 3 sme sa zamerali na používateľov, ktorí od začiatku vyžadujú najvyššiu kvalitu. V našom oddelení výskumu a vývoja sme sa rozhodli navrhnúť špecializovanú platformu od nuly. V porovnaní s riešeniami dostupnými na trhu je to špičkový výkon a spoľahlivosť v jednom.

home center 3

Stabilita a jedinečný výkon

1.3x rýchlejší procesor ako Home Center 2

 • Home Center 3 - 4x1,2 GHz
 • Home Center 2 - 2x1,8 GHz

2x viac RAM pamäte ako Home Center 2

 • Home Center 3 - 2GB
 • Home Center 2 - 1GB

50% väčší dosah ako Home Center 2

 • Home Center 3 - up to 150m
 • Home Center 2 - up to 100m

home center 3

Rýchly proces konfigurácie

Nový proces konfigurácie je omnoho jednoduchší a rýchlejší. Inteligentný domáci systém, ktorý je prispôsobený potrebám obyvateľov, je v priebehu niekoľkých desiatok minút pripravený na použitie.

home center 3

Panel zariadení - všetko na jednom mieste

Všetky zariadenia pripojené k systému sú teraz k dispozícii na jednej obrazovke. Aby sa skrátil čas potrebný na vytvorenie systému FIBARO, inštalátor ich priradí miestnostiam, zmenám ikon a parametrov na jednej obrazovke. Už žiadne skákanie medzi niekoľkými kartami alebo stránkami.

home center 3

Prispôsobené profily domácnosti

Prispôsobené profily je súbor nastavení, ktoré prispôsobujú celý domov tak, ako chcete. Profily automatizácie sú akcie na jedno kliknutie na správu inteligentných domácich scenárov. Osoba opúšťajúca dom si môže zvoliť profil „neprítomnosti“ a systém urobí zvyšok vrátane vypnutia všetkých svetiel, zníženia teploty, zapnutia alarmu alebo zatvorenia žalúzií.

home center 3

Pokročilé plány

Navrhli sme spôsob, ako vytvoriť plány tak, aby boli pre používateľov ešte intuitívnejšie.

home center 3

Lepší alarmový panel

Konfigurácia poplachového systému nikdy nebola taká rýchla a intuitívna. Všetky alarmové zariadenia sú umiestnené na jednom mieste.

home center 3

Prelom pri tvorbe automatizácií

Vytváranie scén je teraz omnoho jednoduchšie a zábavnejšie ako kedykoľvek predtým. Bloky automatizácie umožňujú vytvárať základné aj najbežnejšie automatizačné alebo zložité scenáre kombinujúce množstvo parametrov.

home center 3

Auto, ktoré pozná Váš inteligentný domov

Hlasové ovládanie dostupné v aute prináša inteligentnú správu domu priamo do vášho automobilu vybaveného systémom Android Auto a CarPlay. Plná kontrola nad domácimi zariadeniami na ceste vám umožní pripraviť si domov na návrat alebo zapnúť celý bezpečnostný systém pri opustení domu.

home center 3

Technické Detaily:

 • Procesor: Quad-core Arm Cortex A53 (1.2 GHz)
 • RAM: 2 GB
 • HDD: 8 GB
 • Napájanie: 12V DC
 • Rozmery: 220x140x35 mm
 • Protokol: Viacero rádio protokolov s rôznymi frekvenciami
 • Z-Wave (500): 868.0-868.6 MHz 869.7-870.0 MHz
 • 433MHz (OOK, FSK, GFSK): 433.54-433.92 MHz
 • 868 MHz (OOK, FSK, GFSK): 868.3-868.94 MHz
 • ZigBee: 2405-2480MHz
 • Wi-Fi (802.11 b/g/n/ac): 2400-2483MHz 5150-5350MHz
 • Bluetooth Low Energy: 2402-2480MHz
 
Vlastnosti
Brand IDFIBARO
Krajina pôvoduPL
Kód colného sadzobníka85437090
Z-Wave technológiaZ-Wave Plus (Gen 5) 868.42 MHz
IoT - Internet of ThingsBezdrôtová komunikácia
ZigBee2.4 GHz
WiFi2.4 GHz a 5 GHz
BluetoothBluetooth Low Energy
Káblová technológiaEthernet 100Mbps
Inteligentné riadenie a ovládanieAutonómne - inteligentné riadenie lokálne
Ovládanie multimédiíCez IP sieť LAN
Ovládanie klimatizácieCez IP sieť LAN
NapájanieKáblové napájanie
Typ použitiaVnútorné
Trieda krytiaIP20

Napíšte Váš názor

Riadiaca jednotka - FIBARO Home Center 3 (FGHC3-001)

Najpokročilejšia riadiaca jednotka pre inteligentnú domácnosť na trhu.

 • Podpora Z-Wave Plus, Zigbee, Bluetooth LE, WiFi (2.4 aj 5 GHz), 433 MHz, 868 MHz, podpora integrácie s Nice zariadeniami
 • 1.3x rýchlejší procesor, 2x viac RAM, 50% lepší dosah ako Home Center 2
 • Profily domu, automatizačné scény, alarm panel, diaľkové ovládanie a iné funkcie
 • Hlasové ovládanie cez Android Auto a CarPlay

Napíšte Váš názor

 
VIDEO

Installation

Príslušenstvo

Podobné články

FIBARO Home Center 3 Lite - otázky a odpovede

Nová Z-Wave riadiaca jednotka od spoločnosti FIBARO nesie názov FIBARO Home Center 3 Lite. V tomto článku sa...

Kúrenie na chate s obmedzením odberu

Niekedy domácej automatizácie môže pomôcť vyriešiť nielen vlastnú automatizáciu, ale pracovať aj s obmedzeniami,...

FIBARO HC3 v 5.041.50 BETA CHANGELOG

FIBARO HC3 v 5.041.50 BETA CHANGELOG

FIBARO HC3 v 5.031.33 CHANGELOG

FIBARO HC3 v 5.031.33 CHANGELOG

FIBARO HC3 v 5.030.45 CHANGELOG

FIBARO HC3 v 5.030.45 CHANGELOG

FIBARO HC3 LUA: Zónové kúrenie č.1 Radiátory a kotol

FIBARO HC3 LUA: Zónové kúrenie č.1 Radiátory a kotol

FIBARO HC3 LUA: Z-Wave synchronizácia nastavenej teploty na...

FIBARO HC3 LUA: Z-Wave synchronizácia nastavenej teploty na Danfoss RS do Danfoss / POPP hlavíc

Migrácia z HCL / HC2 na HC3

Rýchly obrázkový popis ako spraviť migráciu z riadiacich jednotiek FIBARO Home Center Lite / Home Center 2 na...

FIBARO HC3 v 5.021.38 CHANGELOG

FIBARO HC3 v 5.021.38 CHANGELOG

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)

Menu