Kategórie

Výrobcovia / značky

Z-Wave, technológia pre každú chytrú domácnosť !

Z-Wave je bezdrôtová technológia špecificky vyvinutá pre inteligentné riešenia ovládania domácnosti, domov a budov. Umožňuje komunikáciu medzi rôznymi bežnými elektronickými zariadeniami v domácnosti, ich vzdialenú kontrolu a ovládanie.

Všetky Z-Wave zariadenia v domácnosti komunikujú medzi sebou bezdrôtovo, bez použitia káblov, čo znamená, že inštalácia je jednoduchá a rýchla a zvládne ju naozaj každý. Kontrola domácnosti a ovládanie Z-Wave zariadení je možná aj cez Internet odkiaľkoľvek na svete s použitím PC, tabletu alebo mobilného telefónu. Ovládanie domácnosti na diaľku umožňuje Z-Wave Riadiaca Jednotka tzv. Z-Wave Controller (Z-Wave Gateway), ktorá je mozgom a centrálnym riadiacim systémom pre inteligentný dom a domácnosť. S našimi Z-Wave zariadeniami môžete teda kedykoľvek a odkiaľkoľvek kontrolovať a ovládať napríklad osvetlenie, kúrenie, zabezpečenie domu (pohybové PIR senzory, IP kamery, alarm, atď), elektrické žalúzie a rolety, rôzne senzory (teplota, vlhkosť, intenzita svetla, CO2), meranie spotreby elektrickej energie a v podstate akýkoľvek elektrický prístroj v dome a domácnosti.

V súčasnosti existuje viac ako 1700 výrobkov používajúcich technológiu Z-Wave od viac ako 450 výrobcov na celom svete a ich počet stále narastá. Z-Wave je štandardom pre bezdrôtovú kontrolu a ovládanie elektrických zariadení a stala sa kľúčovou technológiou smerom k "Internet Of Things" (IoT). Všetky produkty označené logom Z-Wave sú navzájom kompatibilné a certifikované, čo má na starosti konzorcium výrobcov Z-Wave Alliance.

Dôkazom, že Z-Wave je technológiou budúcnosti pre domácu automatizáciu je aj to, že ju vo svojich riešeniach používajú svetoví technologický giganti ako napríklad: Cisco, At&t, Verizon, General Electric, atď.

Svetoví giganti použivajuci Z-Wave


Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu