Z-Wave vianočné tipy

Z-Wave vianočné tipy

Vianoce sú určite jedno z najkrajších období v roku. Avšak v súčasnom období zhonu a stresu je pre niektorých ľudí ťažké naladiť sa na vianočnú atmosféru. Preto Vám prinášame pár tipov ako si môžete uľahčiť a spríjemniť Vianoce pomocou systému Z-Wave.

Ovládanie Vianočného osvetlenia

Ovládajte na diaľku vianočné osvetlenie alebo vianočný stromček. Alebo si urobte presný rozvrh kedy a kde sa má dané osvetlenie zapnúť. Keďže Vianočné osvetlenie je len sezónna záležitosť na jeho zapínanie alebo vypínanie Vám môžu poslúžiť inteligentné zásuvky, ktoré navyše môžu merať spotrebu a tým pádom získate prehľad koľko Vás takéto osvetlenie stojí.

Takisto existujú zásuvky, ktoré umožňujú ovládať intenzitu a teda majú funkciu stmievača (dimmer).

Po skončení Vianoc, tieto inteligentné zásuvky môžete využiť na ovládanie iných zariadení.

Ak používate RGB LED pásiky na osvetlenie vašej domácnosti, rozžiarte Váš domov pomocou modulu:

Správna teplota

K dotvoreniu správnej atmosféry všeobecne patrí aj správna teplota v domácnosti. Zautomatizujte si preto Vaše kúrenie a majte o starosť menej a trávte viac času s Vašou rodinou. Viac o možnostiach automatizácie kúrenia sa môžete dozvedieť v našich článkoch na blogu, napr. TU.

Ochráňte Vianočné darčeky

Vďaka pohybový senzorom a Z-Wave riadiacim jednotkám dajte pozor na svoje vianočné darčeky a uistite sa, že ich vaše deti neotvoria vopred. Pomocou pohybového senzora a riadiacej jednotke si môžete nastaviť poslanie notifikácie v prípade pohybu pri stromčeku.

Nezmeškajte Vianočné filmy

Vytvorte si napr. pomocou riadiacej jednotky Fibaro Home Center 2 časové scény, ktoré Vás upozornia kedy idú vaše obľúbené vianočné filmy. Takisto sa vtedy môže TV zapnúť a prepnúť kanál na ten správny.

Pustite si vianočnú hudbu

Napr. pomocou zintegrovaného systému Sonos si pomocou Fibaro systému pustite vianočné koledy kedykoľvek budete chcieť.

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Vyhľadávanie v blogu

Najnovšie názory

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu

Porovnať 0