Shelly 1 ako ovládač elektrických zámkov

Shelly 1 ako ovládač elektrických zámkov

Tento návod je určený všetkým ľuďom dobrej vôle. Vtipy bokom, táto príručka je o používaní modulu WiFi Shelly 1 ako ovládača zámku dverí.

Pokiaľ ide o zámok dverí, mám na mysli elektrický zámok "niečo také", ako môžete vidieť na titulnom obrázku blogu. Elektrické zámky dverí sa tradične (aspoň s takými verziami sa stretávam) dodávajú v dvoch verziách s rôznym napájaním. Veľmi bežné dverové zámky sú s napájaním 12 V DC alebo AC, druhým prípadom je napájanie 24 V DC.

Tento návod používa Shelly 1 na ovládanie 12V DC a 24V DC zámkov dverí. Zámky dverí 12 V AC rovnako môžete ovládať pomocou Shelly 1, ale modul Shelly 1 nie je možné napájať priamo 12 V AC, takže v takom prípade by ste potrebovali ďalšie káble na napájanie modulu Shelly 1 a rôzne prevádzkové napätia.

1. zapojenie - dva krát meraj skontroluj zapojenie raz rež zapni prúd

Takže začnime, schéma zapojenia je uvedená nižšie. Vyzerá samozrejme priamočiaro a jednoducho (asi preto, že som ju kreslil). Dajte si pozor na polohu prepojky /jumpera, ktorá určuje, či môže byť Shelly 1 napájaný 12 V DC alebo 24 V - 60 V DC.

 

Upozornenie!!!: Zapojenie by mal vykonávať v najlepšom prípade certifikovaný elektrikár (aj keď sa jedná o jednosmerné napájanie a nižšie pracovné napätie), človek, ktorý rozumie schéme. Realizovanie zapojenia a reprodukciu článku robíte na vlastnú zodpovednosť. Za prípadné škody na zariadeniach, majetku alebo ujme na zdraví spôsobené nesprávnym zapojením nezodpovedáme.

 

Schéma zapojenia

 • N = "+" plus pracovný vodič 12 / 24V DC
 • L = "-" minus pracovný vodič 12 / 24V DC
 • SW = k tomuto terminálu / svorke môžete pripojiť tradičný nástenný vypínač, ak chcete otvoriť zámok dverí stlačením vypínača, ale nie je to nutné ani povinné. Jedna strana nástenného vypínača sa pripája na "-" mínus pracovného vodič a12 / 24V DC, druhá na SW terminál Shelly 1
 • I = vstupná svorka Shelly 1 na pripojenie "-" mínus pracovného vodiča 12 / 24V DC
 • O = výstupná svorka Shelly 1 na pripojenie elektrického dverového zámku

shelly 1 doorlock controller

Skontrolujte zapojenie a polohu prepojky / jumpera viackrát. Najdôležitejšie je dodržať správnu polaritu pri pripojení jednotlivých vodičov.

2. pripojenie Shelly 1 k vašej miestnej sieti WiFi - všemohúca wifi

Tento návod nespomína spôsob pripojenia zariadenia Shelly 1 k miestnej sieti Wi-Fi, pretože sa predpokladá, že už viete, ako to urobiť. Ale v prípade, že neviete, ako pripojiť Shelly 1 k vašej WiFi, jednoducho si pozrite toto video - link. Resp. aj videá na konci blogu.

3. automatické zamknutie / zabezpečenie zámku dverí po x sekundách - zrazu to funguje automaticky

Po pripojení zariadenia Shelly 1 k sieti Wi-Fi sa uistite, že ste nastavili po x sekundách automatické vypnutie výstupu (O, ktoré ovláda zámok dverí). X by ste mali vymeniť za počet sekúnd, po ktorom chcete mať zámok dverí zamknutí. Napríklad, ak stlačíte ON, zámok sa odomkne a po 3 sekundách sa uzamkne znova, teda je v stave OFF.

Na nastavenie tejto funkcie môžete použiť funkciu Časovač v aplikácii Shelly. Citácia z manuálu Shelly 1: „Na automatické riadenie napájania výstupu, môžete použiť funkciu: Auto OFF: Po zapnutí sa napájanie automaticky vypne po vopred určenom čase (v sekundách). Hodnota 0 zruší automatické vypnutie. "

4. testovať, testovať, používať - funguje to? nefunguje to? vyskúšajte

Ak je všetko nastavené správne, môžete zapnúť výstup Shelly 1 z aplikácie Shelly alebo cez nástenný vypínač (ak je pripojený) a mali by ste počuť kliknutie na relé vo vnútri Shelly 1 a tiež zaistenie zámku dverí by malo byť ľahké zatlačiť dovnútra. Po 3 sekundách (alebo viac závisí od toho, koľko sekúnd nastavíte) by ste mali znova počuť kliknutie na relé vo vnútri Shelly 1 a zámok dverí by mal byť pevný a nemalo by sa dať zatlačiť západku dovnútra. Ako to funguje po dokončení zapojenia a pripojenia - video nižšie.

shelly 1 doorlock opener

Autor 30.03.2020 Návody a Tipy, Zabezpečenie 3 7338

3 Komentáre

 • Pavel Mazanec

  Pavel Mazanec 14.12.2020 Odpovedať

  Dobrý den, není na obrazku viz zapojení, otocena polarita? Děkuji za odpověď
  • SmarterHOME Team

   SmarterHOME Team 15.12.2020 Odpovedať

   Dobrý deň,
   Ďakujeme za dotaz.
   Polarita je v poriadku - https://shelly.cloud/wp-content/uploads/2020/06/shelly1_wiring_dc.jpg
   Pekný deň.

   SmarterHOME Team
   • Pavel Mazanec

    Pavel Mazanec 18.01.2021 Odpovedať

    Děkuji vám za odpověď.

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Vyhľadávanie v blogu

Najnovšie názory

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu

Porovnať 0