Z-Wave spínanie odporových záťaží až do 32A (230V AC)

Z-Wave spínanie odporových záťaží až do 32A (230V AC)

Možnosť On/Off kontroly pre odporové zaťaženie až do 32A pri 230V AC

Upozornenie:

Riziko zranenia!

 • Inštaláciu nižšie uvedených zapojení môže prevádzať iba kvalifikovaný a certifikovaný elektrikár.
 • Aj keď je zariadenie (relé modul alebo stykač) vypnuté, napätie môže byť stále na svorkách. Pri akejkoľvek montáži alebo demontáži zariadenia alebo práci so zariadením musia byť vypnuté poistky.

V schémach zapojenia nižšie sú použité relé moduly od spoločnosti Qubino, konkrétne Qubino Flush 1 Relé Plus [ZMNHAD1] a Qubino Flush 2 Relé Plus. Ale v princípe je jedno aký relé modul použijete treba si však dávať pozor na správne zapojenie a rozličné umiestnenie svoriek.

V schémach zapojenia je taktiež použité zariadenie Qubino Stýkač (IKA232-20), ktoré predstavuje dvojpolový inštalačný stýkač pre striedavý prúd z kategórie stýkačov AC1 – na spínanie neinduktívnych alebo mierne induktívnych záťaží, napr. odporové pece. Tento Stýkač môže byť vďaka svorkám AC1 a AC2 zopnutý externe pomocou klasického nástenného vypínača alebo ako je uvedené v schéme vďaka Z-Wave relé modulu, čo umožní užívateľovi spínať tento stýkač aj na diaľku.

! Stýkač je z kategórie stýkačov AC1 pre striedavý prúd – na spínanie neinduktívnych alebo mierne induktívnych záťaží.

Ďalej sú použité v schémach monostabilné/jednotlačidlové vypínače (momentary switch), ktoré môžete úplne vypustiť (nakoľko sú použité Z-Wave moduly Qubino) alebo nahradiť klasickými prepínateľnými vypínačami (toogle switch). Avšak odporúčame použiť aj klasické vypínače, v prípade, že náhodou zlyhá Z-Wave riadiaca jednotka je možné použiť nástenný vypínač na ovládanie stýkača a tým pádom ovládania záťaže.

Schéma s 1 stýkačom:

z-wave spinanie velkych zatazi

Schéma s 2 stýkačmi:

z-wave spinanie velkych zatazi

 

Autor 07.04.2017 Návody a Tipy, Z-Wave - Náučné články 2 18297

2 Komentáre

 • JayC

  JayC 16.03.2019 Odpovedať

  Can this be a stand alone device after fuse ?
  Question is, in any case of fire alarm, I wanted the z-wave compatible alarm to send commando to this relay to take the fuse for supply of technical courses in that room the alarm goes.
  • SmarterHOME Team

   SmarterHOME Team 21.03.2019 Odpovedať

   Hello,
   Yes of course you can use device behind fuse.
   Have a nice day.

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Vyhľadávanie v blogu

Najnovšie názory

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu

Porovnať 0