LUA: Danfoss RS – Termostat

LUA: Danfoss RS – Termostat

LUA skript pre Fibaro HC2

Na koľko je Zima za dverami, pripravili sme jednoduchý LUA skript, ktorý umožňuje jednoduché využitie plnej funkcionality zariadenia Danfoss Z-Wave Izbový Senzor.

Danfoss Z-Wave Izbový Senzor okrem merania teploty a reportovania do Z-Wave riadiacej jednotky umožňuje aj manuálne nastavenie teploty alebo nastavenie teploty pomocou Z-Wave riadiacej jednotky.

Táto scéna umožňuje synchronizáciu teploty z nástenného termostatu (Z-Wave Izbový Senzor) do jednej alebo viacerých Z-Wave radiátorových hlavíc.

LUA Skript

danfoss rs

V tomto skripte je potrebné zmeniť

3. riadok / 8. riadok – ID vášho Danfoss Z-Wave Izbového Senzora (termostatu)

9. riadok / 15. riadok – ID vašej Z-Wave termostatickej hlavice napr. Danfoss Living Connect

--[[
%% properties
1400 value
%% events
%% globals
--]]
 
local fromID = 1400
local toID = 1397
local time = 120
 
fibaro:debug('Prebieha synchronizacia teplot.')
local temp_wish = fibaro:getValue(fromID, "value")
fibaro:call(toID, "setTargetLevel", temp_wish)
fibaro:call(1397, "setTime", tonumber(os.time()) + time*60)
fibaro:debug('Teplota ' ..temp_wish.. '°C nastavena.')

V tomto skripte nie je k dispozícií mnoho nastavení. Najdôležitejším bodom je nastavenie správneho ID termostatu v 3. riadku skriptu. Tento bod spúšťa scénu, zisťuje či bola teplota na termostate zmenená buď manuálne alebo cez kontrolér. 

Okrem toho, lokálne premenné "fromID" a "toID" musia obsahovať zodpovedajúce ID. "FromID" je ID zariadenia, z ktorého má byť teplota vyčítaná (termostat) a " toID " je ID zariadenia, na ktorom má byť nastavená teplota nastavená.

Takisto  je nutné zadať čas, ako dlho by mal vykurovací termostat udržiavať hodnotu teploty. To sa deje pomocou premennej "time". Tu je preddefinované hodnota 120min. Táto premenná však môže byť zmenená podľa potreby.

Potom, čo ste vykonali všetky nastavenia, je scéna vyvolaná zmenou na termostate a potom sa nastaví zmenená teplota na termostatickej hlavici.

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Vyhledávání v blogu

Najnovšie názory

Naposledy prohlížené

Žádné produkty

Menu

Porovnat 0