LUA: Danfoss RS – Termostat

LUA: Danfoss RS – Termostat

LUA skript pre Fibaro HC2

Na koľko je Zima za dverami, pripravili sme jednoduchý LUA skript, ktorý umožňuje jednoduché využitie plnej funkcionality zariadenia Danfoss Z-Wave Izbový Senzor.

Danfoss Z-Wave Izbový Senzor okrem merania teploty a reportovania do Z-Wave riadiacej jednotky umožňuje aj manuálne nastavenie teploty alebo nastavenie teploty pomocou Z-Wave riadiacej jednotky.

Táto scéna umožňuje synchronizáciu teploty z nástenného termostatu (Z-Wave Izbový Senzor) do jednej alebo viacerých Z-Wave radiátorových hlavíc.

LUA Skript

danfoss rs

V tomto skripte je potrebné zmeniť

3. riadok / 8. riadok – ID vášho Danfoss Z-Wave Izbového Senzora (termostatu)

9. riadok / 15. riadok – ID vašej Z-Wave termostatickej hlavice napr. Danfoss Living Connect

--[[
%% properties
1400 value
%% events
%% globals
--]]
 
local fromID = 1400
local toID = 1397
local time = 120
 
fibaro:debug('Prebieha synchronizacia teplot.')
local temp_wish = fibaro:getValue(fromID, "value")
fibaro:call(toID, "setTargetLevel", temp_wish)
fibaro:call(1397, "setTime", tonumber(os.time()) + time*60)
fibaro:debug('Teplota ' ..temp_wish.. '°C nastavena.')

V tomto skripte nie je k dispozícií mnoho nastavení. Najdôležitejším bodom je nastavenie správneho ID termostatu v 3. riadku skriptu. Tento bod spúšťa scénu, zisťuje či bola teplota na termostate zmenená buď manuálne alebo cez kontrolér. 

Okrem toho, lokálne premenné "fromID" a "toID" musia obsahovať zodpovedajúce ID. "FromID" je ID zariadenia, z ktorého má byť teplota vyčítaná (termostat) a " toID " je ID zariadenia, na ktorom má byť nastavená teplota nastavená.

Takisto  je nutné zadať čas, ako dlho by mal vykurovací termostat udržiavať hodnotu teploty. To sa deje pomocou premennej "time". Tu je preddefinované hodnota 120min. Táto premenná však môže byť zmenená podľa potreby.

Potom, čo ste vykonali všetky nastavenia, je scéna vyvolaná zmenou na termostate a potom sa nastaví zmenená teplota na termostatickej hlavici.

2 Komentáre

 • Stefan

  Stefan 26.09.2018 Odpovedať

  Danfoss Z-Wave room sensor

  Thank you for this useful LUA script. But I have a problem with it. I have not a Danfoss but a EUROTRONIC SPIRIT Z-WAVE PLUS heat controller. According to the description of this controller I have to set the parameter 8 to 128 to use a separate thermometer. For my case I use the thermometer of a Fibaro window sensor.
  I think your script should run also with this EUROTRONIC controller. But what happens is that the script change the setting temperature of the controller. Means, I chose a set point of 23°C for my bathroom and the script change it to the temperature of the Fibaro thermostat.
  Which ID I have to use for the controller? The controller ID or the ID of it's internal thermometer?

  Can you help me please.

  Best regards

  Stefan
  • SmarterHOME Team

   SmarterHOME Team 28.09.2018 Odpovedať

   Hello,
   this script is very easy to understand. The script is just watching every change of thermostat setpoint from which you want transfer this setpoint to another thermostat.

   What you need is change IDs on 3. and 8. line (1400), and then 9. line (1397) in the script:
   - ID on 3. and 8. line is the same like in variable with name fromID. This ID is ID of device (thermostat) from which you want to take/tranfer setpoint.
   - ID on 9. line is the same like in variable with name toID. This ID is ID of device (thermostat) to which you want to put setpoint.

   Have a nice day.

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Vyhledávání v blogu

Najnovšie názory

Naposledy prohlížené

Žádné produkty

Menu

Porovnat 0